Empik
Gale Bestsellery Empiku 2016-2021

Projekty

Gale Bestsellery
Empiku 2016-2021

KLIENT:
Empik
USŁUGI:
creative concept, brand experience, social media, influencer marketing, production, spoty, video content, brand content

Gala Bestsellery Empiku to jeden z najważniejszych i największych plebiscytów kulturalnych w Polsce, podczas którego przyznawane są nagrody dla twórców najpopularniejszych książek, muzyki i filmów. Od wielu lat kreujemy format Bestów tak, żeby z roku na rok przekraczały same siebie, wzmacniając pozycję Empiku jako lidera i kulturalnego eksperta na rynku.

Windujemy wyniki oglądalności zarówno w telewizji, jak i podczas streamingu online w kanałach SoMe. Tworzymy niepowtarzalny brand experience, dający rozrywkę mainstreamowemu odbiorcy.

Byliśmy odpowiedzialni za przeprowadzenie pięciu gal telewizyjnych dla marki Empik, a w ostatnich latach zadbaliśmy także o wysoko contentową dystrybucję streamingu online, połączonego z angażującymi konkursami. Ten miks światów sprawił, że cały czas osiągamy bardzo dobre poziomy oglądalności wśród grupy docelowej oraz pozyskujemy młodszych odbiorców.

Naszym celem jest zawsze niekonwencjonalna formuła gali, wzbogacona o niezapomnianą energię. Show musi mieć swoje flow, które przeprowadzi widzów przez unikatową opowieść marki. Wielokanałowa komunikacja wydarzenia obejmuje niezależne streamy live: główny w TVN, backstage’owy na FB/ TikToku oraz na kanałach klienta.

Zawsze staramy się dbać o spójność brand experience Empiku. Od samego konceptu po produkcję, która jest po naszej stronie. Od kierunków kreatywnych, które później rozwijamy na każdy element świata marki, po przekładające się na wizualnie atrakcyjną oprawę scen oraz wysoko oceniane video-arty.

Dbamy także o angażujący kontent dla Gen Z, dlatego też zasięg streamingu podczas ostatnich Bestsellerów Empiku 2021 przyciągnął w Internecie ponad 1.7 mln widzów – o 43% więcej niż w poprzedniej edycji, natomiast liczba zaangażowania widzów wzrosła o ponad 93%.

Bestsellery Empiku 2017 2,55 mln widzów w tv

Bestsellery Empiku 2018 2,29 mln widzów w tv

Bestsellery Empiku 2019 4,42 mln widzów w tv + streaming online

Bestsellery Empiku 2020 5 mln widzów w tv + streaming online

Bestsellery Empiku 2021 5,5 mln widzów w tv + streaming online

Podobają Ci się nasze rozwiązania i podejście do prowadzenia
 projektów? Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z Iwoną:
+48 600 906 619, iwona.binkowska@allegro.com.pl